Oslavy v obci

Dne 16.10.2004  se v Nové Vsi konala oslava 100. let od otevření školy v č.p. 114 . Při té příležitosti byla vysázena pamětní lípa za přítomnosti poslance Ing. Jana Kasala a starosty obce Ing. Miloše Uchytila

 

 

V základní škole se konal "Den otevřených dveří" a každý návštěvník si mohl prohlédnout školu jak mění svoji tvář, neboť obec každý rok  investuje nemalé prostředky na zlepšení prostředí pro školáky. K vidění byly i staré kroniky, fotografie a školní matriční knihy.

 

       

 

 tento slavností den naší obce, neb škola je součástí všeobecného dění, byly vysvěceny obecní symboly - znak a prapor obce. Svěcení proběhlo v místním kostele a provedl je kaplan Czeslaw Dworak, který působí na zdejší farnosti a v Chotěboři. 

 

     

Svěcení se zúčastnili mimo dalších, poslanci Ing. Jan Kasal a Ing. Petr Zgarba a místostarosta města Chotěboř Ing. Milan Linhart.

 

        

Sluníčko si pro tento den vybíralo dovolenou a celou dobu bylo zamračeno a deštivo, proto se oslavy přemístily do kulturního domu, kde vystoupili žáci místní základní školy a poté následoval koncert dechové hudby "Chotěbořská kapela" pod vedením Jana Pavlase.

   

  

     Po koncertě a vystoupení dětí se všichni rozcházeli s dobrým pocitem, že naše obec žije a žít bude.....

 

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.